PRAKTYKA

PRAKTYKA

Rynki kapitałowe – akcje

Niezależnie od rodzaju transakcji (oferta akcji czy obligacji, przejęcie spółki publicznej, wezwanie, wycofanie akcji z rynku), zadaniem doradcy prawnego jest nie tylko porządne przygotowanie dokumentacji ofertowej i kontraktowej, ale też prowadzenie klienta od początku do końca projektu.

Czynności obejmują między innymi wsparcie przy negocjacjach mandatu doradcy finansowego, należyte przygotowanie struktury i kalendarza transakcji, płynna współpraca z nadzorem, depozytem i giełdą, załatwienie wielu drobiazgów w trakcie i po transakcji. Nawet prosta z pozoru operacja wprowadzenia instrumentów na podstawie „paszportu” unijnego wymaga precyzyjnego zaplanowania i starannego wykonania.

Członkowie naszego zespołu uczestniczyli w wielu takich projektach, od małych do wielkich, w każdej niemal z ról możliwych do odegrania przez prawnika. Wśród nich wymienić można oferty akcji Softbanku, PKN Orlen, PKO BP, TVN, AmRest, Pegas, ACE i Libet, wiele publicznych wezwań a także programy wykupu akcji własnych TP SA, Impel i ACE oraz wezwanie i przymusowy wykup akcji Vantage Development S.A., jak również szereg „bezprospektowych” emisji spółek publicznych.

Jesteśmy jedną z niewielu kancelarii przygotowujących całość opisu emitenta, a nie tylko części prawne prospektu emisyjnego. Należymy do nielicznego grona prawników rozumiejących system depozytu instrumentów finansowych oraz rozliczeń i rozrachunku transakcji.

Napisz do nas

–––

10 + 5 =

Szanujemy Twoje dane i użyjemy ich tylko do odpowiedzi na wiadomość. Zasady jakie strosujemy są dostępne na stronie polityka prywatności.